Basın Bültenleri
EVTEKS’te Bursalı Tekstil Rüzgârı

·1980 yılından bu yana tekstil ürünleri üretimi gerçekleştirerek, sektörün globaldeki en büyük oyuncularından biri haline gelen Bursalı Tekstil, ev tekstili sektörüne ilişkin binlerce ürünün sergilendiği 23. Uluslararası İstanbul Ev Tekstili Fuarı’nda (EVTEKS), yenilikçi ve katma değerli ürün gruplarıyla, dünyanın her yerinden gelen ziyaretçilerden tam not almayı başardı.
Bursalı Tekstil Çalışanlarından Kan ve Kök Hücre Bağışı

1980 yılından bu yana tekstil ürünleri üretimi gerçekleştirerek, sektörün globaldeki en büyük oyuncularından biri haline gelen Bursalı Tekstil, sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında örnek bir adım daha atarak, çalışanlarının yoğun katılımıyla kan ve kök hücre bağışı organizasyonu düzenledi.
Balkan Öğrencilerden Bursalı Tekstil’e ‘Bayram’ Ziyareti

· 1980 yılından bu yana tekstil ürünleri üretimi gerçekleştirerek, sektörün globaldeki en büyük oyuncularından biri haline gelen Bursalı Tekstil, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında, Sırbistan ve Bosna Hersek’ten Bursa’ya gelen Balkan öğrencileri misafir etti. · Nesrin Fuat Bursalı İlkokulu’nun davetlisi olarak ülkemize gelen öğrencileri ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti ifade eden Bursalı Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Bursalı, “Çocukların iyi eğitim alması gerektiğine inandığımız için okullar yaptırıp, iyi öğretmenlerle, parlak nesiller yetiştirmek için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Bursalı Grubu olarak 3. okulumuzu yaptırıyoruz. Tek amacımız çocukların iyi yetişmesi, iyi eğitim almaları ve insanlığa fayda sağlamaları” dedi.
Bursalı Tekstil, Dünya Kadınlar Günü’nde Çalışanlarını Unutmadı

1980 yılından bu yana tekstil ürünleri üretimi gerçekleştirerek, sektörün globaldeki en büyük oyuncularından biri haline gelen Bursalı Tekstil, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında kadın çalışanlarını kahvaltıda bir araya getirirken, kadınların hayatımızdaki yerine vurgu yapılan organizasyonda, şirket tarafından tüm çalışanlara çeşitli hediyeler de verildi.
Bursalı Tekstil, Havlu Üretiminde Türkiye'nin İlk ve Tek AR-GE Merkezi'ni Kurdu

· 1980 yılından bu yana tekstil ürünleri üretimi gerçekleştirerek, sektörün globaldeki en büyük oyuncularından biri haline gelen Bursalı Tekstil, yenilikçi ve dönüşüm odaklı yapısı sayesinde küresel düzeyde önemli çalışmalara imza atarken, global rekabette ön plana çıktığı havlu üretimi alanında da Türkiye’nin bakanlık onaylı ilk ve tek AR-GE Merkezi’ni kurma başarısını gösterdi. · Kısa süre önce, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın da onayını alan Bursalı Tekstil AR-GE Merkezi; havlu üretimi alanında ilk, tekstil sektöründe 22. Bursa’nın 46. ve Türkiye’nin de 369. AR-GE Merkezi olma özelliğini taşıyor…
Bursalı Tekstil, Almanya Uluslararası Tekstil Fuarı’nda (Heimtextil 2017) Yenilikçi Ürünleriyle Ses Getirdi

1980 yılından bu yana tekstil ürünleri üretimi gerçekleştirerek, sektörün globaldeki en büyük oyuncularından biri haline gelen Bursalı Tekstil, Almanya’nın Frankfurt kentinde gerçekleştirilen ve sektörün dünya ölçeğindeki en büyük fuarlarından biri olarak gösterilen Ev ve Ticari Mekân Tekstilleri Uluslararası Fuarı’nda (Heimtextil 2017), üstün AR-GE çalışmaları sonucu geliştirdiği yenilikçi ürün gruplarını gururla sergilerken, organizasyonda dünyanın her bölgesinden gelen ziyaretçiler, Bursalı Tekstil standına yoğun ilgi gösterdi.
Bursalı Tekstil Üretim Sisteminde Yeni Dönem

· Bursalı Tekstil, üretim faaliyetlerinde israfı ve maliyetleri azaltarak, verimliliği ve kaliteyi daha da artırma hedefiyle hayata geçirdiği ve operasyonel mükemmellik felsefesinde de önemli bir yer tutan “BÜS” projesinin tüm detaylarını, düzenlenen lansmanda çalışanlarıyla paylaştı.
Bursalı Grubu’ndan ‘Kan Bağışı’ ile İhtiyaç Sahipleri Arasında Gönül Köprüsü

· Tekstilden dış ticarete, turizmden gayrimenkul geliştirmeye, inşaattan madenciliğe kadar birçok farklı iş kolunda başarıyla faaliyet gösteren Bursalı Grubu, büyük önem verdiği sosyal sorumluluk faaliyetleri kapsamında Kızılay ile işbirliği yaparak, kanın sürekli bir ihtiyaç olduğu gerçeğini tekrar hatırlatmak ve bu konuda bir farkındalık oluşturabilmek amacıyla, çalışanların da yoğun katılımıyla kan bağışı kampanyası düzenledi.
Bursalı Grubu Ailesinden Renkli İftar Buluşması

•Tekstilden dış ticarete, turizmden inşaata kadar, birçok farklı iş kolunda küresel ölçekte faaliyet gösteren Bursalı Grubu tarafından, geleneksel hale getirilen ve ‘Bursalı Grubu’ çalışanlarının, aileleriyle bir araya geldiği iftar organizasyonu, bu yıl da yaklaşık 1500 kişinin katılımıyla Podyum Davet’te düzenlenirken, mübarek Ramazan ayının birleştirici yönünün ön plana çıktığı gecede, Bursalı Grubu’nun mevcut başarıları ve ileriye dönük hedefleri konusunda da önemli mesajlar verildi.
Bursalı Dış Ticaret ‘İhracatın Yıldızları’na Damga Vurdu

·Bursalı Grubu şirketlerinden biri olan ve uluslararası düzeyde, hem ülkemiz hem de dünya ekonomisine sağladığı yüksek katma değerle adından başarıyla söz ettiren Bursalı Dış Ticaret, Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği ile Uludağ Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği tarafından düzenlenen ‘İhracatın Yıldızları Ödül Töreni’nde, hem ‘Altın’ hem de ‘Bronz’ kategorilerinde ödüle layık görülmenin gururunu yaşadı.
‘Bursalı Grubu’ndan Kızılay’a Tam Destek

Tekstilden dış ticarete, turizmden gayrimenkul geliştirmeye, inşaattan madenciliğe kadar birçok farklı iş kolunda başarıyla faaliyet gösteren Bursalı Grubu, sosyal sorumluluk faaliyetleri kapsamında Kızılay ile işbirliği yaparak, çalışanların katılımıyla kan ve kök hücre bağışı kampanyası başlattı.
‘Bursalı Tekstil Akademi’de Mezuniyet Coşkusu

·Tekstilden dış ticarete, turizmden gayrimenkul geliştirmeye kadar birçok farklı iş kolunda başarıyla faaliyet gösteren Bursalı Grubu bünyesinde yer alan ‘Bursalı Tekstil Akademi’, çalışanların mesleki ve kişisel gelişimlerinin arttırılmasına yönelik çalışmalarına son sürat devam ederken, Tophane Endüstri Meslek Lisesi ile yapılan protokol kapsamında, bakım-onarım bölümündeki çalışanlarına yönelik yaklaşık 3 ay süresince “Endüstriyel Bakım ve Onarım” eğitimi verildi. ·Toplam 96 saat süren eğitimler Bursalı Grubu üretim tesisleri içerisindeki eğitim salonunda gerçekleştirilirken, eğitim programını başarıyla tamamlayan çalışanlara, düzenlenen törenle mezuniyet sertifikaları takdim edildi.
Bursalı Grubu, ‘Bursalı Tekstil Akademi’ ile Çalışanlarını Geleceğe Hazırlıyor

Havlu üretiminden dış ticarete, turizmden inşaata kadar birçok farklı iş kolunda başarıyla faaliyet gösteren Bursalı Grubu, bünyesinde oluşturduğu ‘Bursalı Tekstil Akademi’ ile çalışanlarının yetkinliklerini geliştirmek ve normallerin değişime uğradığı yenidünya düzenine etkin şekilde uyum sağlayabilmeleri açısından, çalışanların mesleki ve kişisel gelişimlerinin arttırılmasına yönelik çalışmalarını aralıksız sürdürüyor…
Bursalı Grubu’ndan Enerji Atağı!

Tekstşlden dış ticarete, turizmden gayrimenkul geliştirme ve inşaata kadar birçok farklı iş kolunda başarıyla faaliyet gösteren Bursalı Grubu, ülkemizdeki yenilenebilir enerji ihtiyacına katkıda bulunmak ve her geçen gün büyümekte olan ülkemiz ekonomisine, bu alanda önemli avantajlar sağlamak amacıyla, yakın zamanda içerisinde enerji sektörüne girmeye hazırlanıyor…
Bursalı Grubu’ndan Dev Yatırım Hamlesi!

Bursalı Grubu, almış olduğu 18 Milyon TL’lik yatırım kararıyla, şirketin mevcut tesislerine yeni bina kazandırmaya hazırlanırken, aynı bütçe içerisinde yeni makine yatırımları ile birlikte, Ar-Ge çalışmalarına da yüksek oranda pay ayıracak.
Bursalı Grubu Ailesi İftarda Buluştu

Bursalı Grubu, her yıl geleneksel olarak düzenlediği iftar organizasyonu kapsamında, bu yıl da tüm çalışanları ve ailelerini bir araya getirirken, yaklaşık 1500 kişinin katıldığı iftar, renkli görüntülere sahne oldu.
Nesrin-Fuat Bursalı İlkokulu’nda “İlk” Mezuniyet Coşkusu

İş adamı Fuat Bursalı ve emekli öğretmen eşi Nesrin Bursalı’nın büyük katkılarıyla, 2012 yılında Nilüfer İlçesi’nde yapımı tamamlanan Nesrin-Fuat Bursalı İlkokulu’nda, 4.sınıf öğrencilerinin mezuniyet töreni yapılırken, hizmete açılmasının ardından “ilk” mezunlarını veren okulda, velilerin de katılımıyla, mezuniyet coşkusu üst düzeyde yaşandı.

Bursalı Tekstil Bursalı Tekstil Bursalı Tekstil Bursalı Tekstil Bursalı Tekstil Bursalı Tekstil

Copyright  2019 , Bursalı Tekstil. Tüm Hakları Saklıdır